Domů » Demonstrace 23.1.2021

Demonstrace 23.1.2021

  • od

„Když oni na nás s politikou, tak my na ně také“.

Vážení občané ČR,

pomalu se kolem naší aktivity stahuje smyčka a vláda dokonce kvůli naší snaze otevřít Česko změnila zákon, který jí umožňuje pokutovat provozovny až do výše třech miliónů. Tento zákon prošel poslaneckou sněmovnou a po zamítnutí v Senátu čeká na druhé hlasování u poslanců. Zorganizovali jsme pochod naděje řetěz půllitrů od úřadu vlády na Staroměstské náměstí a nakonec demonstraci za Otevřené Česko. Museli upozornit na současnou situaci a to nejen v gastru.  Každý režim trestá nepohodlné a i tento režim zneužil politikou sílu a do žádosti  o dotace na postižené společnosti dal podmínku (čestné prohlášení), že firma  neporušovala proti pandemická opatření. 

Vláda dlouhodobě ztrácí důvěru našich občanů a po fiasku se zahájením očkování jí věří už málokdo. S úžasem koukáme, jak si policie ve svých barvách pořídila lyže, aby honila na rozhlehlých pláních lyžaře, kteří se odváží načerpat pohybem sílu a energii, kterou nám vláda bere. Žijeme v absurdním světě, kde vláda izoluje zdravé děti a studenty, kteří se stejně nemůžou očkovat, vakcína je od 16 let. Vláda likviduje malé živnostníky a podnikatele na úkor nadnárodních korporací.  Vláda zcela nesmyslně rozhazuje naše peníze na různé Covid19 programy, které zavádí dle křiku toho či onoho odvětví. Vždy však nedostatečně a s velkým zpožděním.  Výsledek je diskriminační, neefektivní, nesrozumitelný a pro řadu lidí i likvidační systém vytvořený vládou Andreje Babiše.

Vláda svůj boj s Covidem 19 již prohrála a jedinou šancí je vše otevřít, vrátit děti, tam kam patří do škol, na hřiště. Je potřeba především efektivněji a důsledněji chránit ty, kteří jsou touto nemocí opravdu ohroženi. Všichni jsme svědky toho, jak v ČR se pomalu rozjíždí daleko větší a škodlivější epidemie a tou je epidemie chudoby, nezaměstnanosti, nevzdělanosti a všude přítomných krachujících firem.  Izolovaní lidé bez práce a bez naděje propadají stále více totální frustraci s fatálními následky.  

Lide potřebují stále více naději, pohyb a práci. 

Pojďme 23.1. 2021 říci DOST, pojďme používat zdravý rozum a vraťme se do normálního světa. 

 Protože vláda proti nám používá pouze tlak a politiku, upravuje si zákony, jak se jí to hodí, vydává stále nové represivní nařízení, tak i my se budeme bránit stejnými prostředky!

Jediní, kdo má ze zákona ze všeho výjimku jsou politická hnutí nebo organizace. Jejich činnost není nijak omezena a vládní proti pandemická opatření se na poltické organizace a jejich členy nevztahují. 

Proto na politický útok odpovídáme politickou obranou a zakládáme hnutí 

„Otevřeme Česko – Chcípl Pes“. 

A tak jako v Parlamentu se naši zákonodárci občerstvují tak i my a naši členové se při našich schůzích budeme občerstvovat.

Každá otevřená restaurace se stane naší základnou hnutí, agitačním místem, kde budou dnes a denně probíhat jednání s novými i stálými členy a podporovateli.

Restaurace, hotely a další provozovny se po registraci na www.chciplpes.cz 

stanou buňkou našeho hnutí, ve kterých budou podporovatelé a členové politicky pracovat, diskutovat o založení a následném programu hnutí.  

Tato buňka hnutí nesmí být vystavena jakýmkoliv restrikcím ze strany státních orgánů. V opačném případě bychom se dostali do padesátých let minulého století, kdy jedna strana likvidovala ty ostatní. 

Jiří Janeček, Jakub Olbert