Domů » Jiřího Janečka čeká soud kvůli obvinění z loupeže, první Hamáčkův vězeň?

Jiřího Janečka čeká soud kvůli obvinění z loupeže, první Hamáčkův vězeň?

  • od

Do 14 dnů svoláme tiskovou konferenci za účasti Jiřího Janečka a jeho právního zástupce k podání informací, které se týkají této kauzy.

Jedná se kauzu tzv. telefonu ze dne 9. 2. 2021 z Ústí nad Labem, restaurace Veranda. Jiří Janeček několikrát upozornil dotyčnou osobu (provokatéra), který se vetřel do uzavřené skupiny a bez povolení natáčel a zároveň on line streamoval tuto schůzku hnutí Otevřeme Česko veřejnosti prostřednictvím FB, že jedná protizákonně a následně zabránil tomuto nezákonnému jednání.  Telefon mu odebral, rozbil a vrátil. Tento telefon mu pak pan Janeček uhradil se slovy, že si plete demokracii s anarchií. Dotyčný provokatér na pana Janečka zavolal policii ČR, která ho zadržela v cele předběžného zadržení na 24 hod. Jako důvod k zadržení zástupci PČR uvedli možnost v pokračování páchání trestného činu.

Je z toho jedno poučení. Toto bezprecedentní jednání PČR, ale i státního zástupce nahrává těm, kteří nectí soukromí, nerespektují zákon a bezostyšně nahrávají kohokoliv, kdekoliv jen pro svůj prospěch a sledovanost. Ti, kdo jsou v té chvíli obětí tohoto protiprávního jednání, tak nemohou pro svou obranu učinit nic, co by ihned zabránilo vstupu do jejich soukromí. 

Několikrát jsem tomu člověku řekl, že nechci, aby nás natáčel. Stále v tom pokračoval a byl u toho vulgární, po jeho sdělení, že vše streamuje, jsem se rozhodl mu v tom neprodleně zabránit. Zvolený způsob byl sice nešťastný, ale neviděl jsem jinou možnost, jak to ihned ukončit. Rozbitý telefon jsem ihned po vyčíslení škody zaplatil.“ – Jiří Janeček

První stání je dne 30. 6. 2021 ve 13:00 hodin u Okresního soudu v Ústí nad Labem v jednací síni č. 2 v přízemí budovy.