Domů » Chcípl PES v magazínu “Demokratischer Widerstand”

Chcípl PES v magazínu “Demokratischer Widerstand”

Děkujeme za podporu a za Vaší spolupráci při obraně našich svobod. O našem společném úsilí se psalo v magazínu Demokratischer Widerstand (Demokratický odpor), ve kterém jsou zdokumentovány aktivity napříč Evropou.


Překlad:

Úspěšně odolávali povinnému očkování

Naše hnutí »Chcipl PES« vzniklo v prosinci 2020 jako odpor proti protiústavním nařízením vlády. Členy jsou převážně řemeslníci, podnikatelé a manažeři. Organizovali jsme protesty v Praze a později v dalších městech. Cílem demonstrací bylo dodržování právního řádu České republiky.

Začátkem prosince 2021 tehdejší ministr zdravotnictví Vojtěch nařídil povinné očkování od března 2022. Intenzivně jsme proti této vyhlášce demonstrovali a podpořili dotčené profesní skupiny (záchranná služba, vojáci a senioři) v jejich odporu. Díky odvážným zdravotníkům, policistům, hasičům a vojákům vyšly do ulic v uniformách stovky spoluobčanů. Autoři nezákonné vyhlášky to nemohli ignorovat. Koncem ledna 2022 vláda po velkém tlaku obyvatel vyhlášku zrušila.

Další totalitní nástroj vlády, který nás přivedl zpět do ulic, byla novela pandemického zákona. V případě pandemie by novelizovaný zákon mělo být možné zneužít k omezení práv a svobod. Během tří týdnů jsme po celé zemi uspořádali více než 50 demonstrací. Den před rozhodujícím zasedáním Senátu jsme byli v ulicích. Výsledek byl ohromující. Senát, v němž má většinu současná vládní koalice, změnu odmítl. To byl další úspěch našeho snažení.

Bohužel Poslanecká sněmovna hlasování senátorů přehlasovala a po podpisu prezidentem vstoupil tento totalitní zákon v platnost. Naše hnutí se však nevzdává. Naše motto zní: »Rozdíl mezi možným a nemožným je jen otázkou lidského odhodlání.«

Ing. Josef Lank, podnikatel v českých Vratislavicích nad Nisou (Maffersdorß)