Domů » Cesta řadového občana na senátorskou kandidátku

Cesta řadového občana na senátorskou kandidátku

  • od

Jak se z konzervativního a běžného člověka stane člen politického hnutí a kandidát?

Prostě a jednoduše, asi takto.

Nejprve založíte rodinu, máte děti a řádně pracujete, aby se měly lépe, než vy. To je ostatně přirozená lidská vlastnost. Naivně věříte, že i ti, které jste si zvolili, pracují stejně. Ale když po více než třicetileté práci zjistíte, že ti, kteří mají moc, pracují ve prospěch cizáků i svůj, vystoupíte z davu.

Nejprve jste součást hnutí, ale bez politické příslušnosti, protože slovo politik vám již dlouho zní negativně. Potom se účastníte veřejných shromáždění nejprve jako divák, potom ochranka, až je nakonec organizujete, nebo aktivně vystupujete na pódiích. A to nejste žádný řečník. Nakonec dospějete k závěru, že pokud skutečně hodláte cokoliv změnit, tak kandidujete.

To je má cesta do politiky. Dnes jsem členem Hnutí PES, které již třetím rokem hájí ústavou zaručené svobody nás všech. Více informací i mě, mých názorech  i našem hnutí najdete na www.hnutipes.cz.

Vše co dělám, dělám pro budoucnost našich i jejich dětí. To je podle mě vlastenectví.

Kandidát do Senátu za volební obvod č. 1 – Karlovy Vary,
Bedřich Šmudla

(Text byl publikován na serveru Parlamentní Listy 5.9.2022 – https://www.parlamentnilisty.cz/profily/Bedrich-Smudla-143585/clanek/Cesta-radoveho-obcana-na-senatorskou-kandidatku-124145)