Domů » Jaký je rozdíl mezi státní a soukromou firmou?

Jaký je rozdíl mezi státní a soukromou firmou?

  • od

Státní firma nemá zachraňovat zisky akcionářů a už vůbec ne minoritních!

Nedá mi to a tak musím veřejně popsat rozdíl mezi soukromou a státní firmou.

Ta soukromá je založena za účelem vytvoření a udržení zisku, to je asi všem dostatečně známé. Naopak ta státní má opačný úkol a tím je ochrana obyvatelstva a podnikatelského sektoru. Stát si přece z peněz svých daňových poplatníků kterými jsme my všichni drží tímto způsobem  kontrolu pro svůj případný zásah.

Ovšem to musíme mít vládu manažerů, kteří jsou z podstaty své profese připraveni přijmout za svá rozhodnutí i odpovědnost. A takovou vládu v současnosti nemáme, vede ji akademik bez znalosti reálného života a pod takovým dirigentem bude vše znít falešně.

A proč to vše vlastně píši? Protože při mém veřejném prohlášení, že 1kWh by měla stát občany, živnostníky i firmy v České republice 2,- Kč (myšleno vč. DPH) se zvedla vlna negativních komentářů. A protože věřím ve zdravý lidský rozum, píši tyto řádky.

Ne, úlohou státu není zachraňovat zisky minoritních vlastníků ČEZ, jak se vás snaží ten akademický teoretik přesvědčit. A mimochodem při průměrné nákladové ceně 0,5 Kč za kWh je zisk 330% více než dostatečný. Vše co je nad tímto limitem už je lichva a ta je u nás trestná, pokud jsme ovšem právní stát a ne něčí provincie.

Kandidát do Senátu za volební obvod č. 1 – Karlovy Vary,
Bedřich Šmudla

(Text byl publikován na serveru Parlamentní Listy 22.9.2022 – https://www.parlamentnilisty.cz/profily/Bedrich-Smudla-143585/clanek/Jaky-je-rozdil-mezi-statni-a-soukromou-firmou-124588)