Domů » Archiv stránek » Volby 2021 » Ing. Petr Rusek – náš významný podporovatel

Ing. Petr Rusek – náš významný podporovatel

Ing. Petr Rusek

Podporuje „Otevřeme Česko“ v parlamentních volbách 2021

Manažer, věk: 53 let, ženatý 31 let s manželkou Marcelou, 2 dospělí synové.

Zájmy: Turistika, zahrada, myslivost, aktivní sportovec. Chovatel krav, slepic a včelař.

Celý profesní život se věnuje průmyslu. V letech 1999 – 2008 obchodní ředitel Karosa a.s., od roku 2012 do roku 2020 řídil a z velké části i realizoval převzetí a záchranu poslední české automobilky, TATRA TRUCKS a.s. Vlastní svůj úspěšný průmyslový podnik s cca 180ti zaměstnanci, exportuje přes 80% výroby. Platí daně pouze v ČR.

Od roku 2019 do května 2021 byl členem hnutí TRIKOLORA, ze kterého vystoupil.

Proč se zajímám o politiku? Na to je jednoduchá odpověď, jsem patriot. Mám silný vztah k naší zemi, skvělým lidem a tradicím. Ctím rodinu. Žiju na venkově a vidím, jak lidé kolem cítí v současné době nejistotu, co bude…. Přál bych si, aby si lidé plně uvědomovali odkazy předků z naší historie a aby správně chápali pojem svoboda. Pokud produkuji více než spotřebovávám, pak jsem svobodný a z toho plyne pocit osobní spokojenosti. Všichni jsme součástí okolního světa a každý člověk dokáže víc, než si myslí. Zkusme tedy měnit věci kolem tak, abychom byli všichni spokojenější a svobodnější.

Pardubický kraj považuji za jednu z nejbezpečnějších lokalit. Žije zde hodně lidí, kteří tady mají své kořeny, vztah k lokalitě a hodnotám. Takoví lidé se snaží rozvíjet své podnikatelské a živnostenské aktivity, vytvářet svou každodenní prací hodnoty a poskytovat svému okolí kvalitní služby i potřebné výrobky. Právě tito lidé vytvářejí každý den bohatství našeho kraje, naší vlasti. Právě tito lidé platí daně, zaměstnávají často členy své rodiny či lidi ze svého okolí. A právě tito lidé nejvíce dopláceli na nesmyslná, chaotická a mnohdy protizákonná a hloupá opatření naší vlády v uplynulém roce a půl. Na živnostníky a podnikatele hodila tahle vláda velkou část důsledků svého chaotického rozhodování. Tohle se již nikdy nesmí opakovat!  Pokud v našem zákonodárném sboru nebude dostatek zástupců živnostníků, podnikatelů a průmyslu, hrozí, že budoucí vlády budou výrazně omezovat svobodu podnikání a chybějící finanční zdroje státního rozpočtu seberou právě těm šikovným, schopným a podnikavým – i za cenu různých forem „zestátnění“ či zvyšování daní. Důležité je nechat lidi tvořit a neházet jim při tom klacky pod nohy. Jsou mi sympatičtí lidé, kteří se snaží, aby politici sloužili lidem a naší vlasti – ne aby si z politiky dělali vlastní byznys a parazitovali na práci nás, kteří platíme daně.

Toto jsou hlavní, ne však jediné důvody, proč volím a podporuji Otevřeme Česko normálnímu životu a doporučuji to i svým přátelům a známým.

Já a celá moje rodina chodíme vždy k volbám. Je to demokratický způsob, jak vyjádřit svůj názor a pokusit se o změny. Jsou lidé, kteří si stěžují na politickou situaci doma nebo v hospodě. To nestačí k tomu, aby nastal posun k pozitivnějšímu prostředí pro nás všechny.  Pojďme se společně pokusit o perspektivnější budoucnost pro naše potomky. Prvním a základním krokem k tomu jsou volby.

Petr Rusek