Výzva všem kteří chtějí normální život!

Vyzýváme Vás všechny,

kteří si uvědomujete, že současným rozvolněním nic neskončilo. Vás, kteří tušíte, že nyní se nacházíme v “oku hurikánu”. Tento zdánlivý klid nás nesmí ukolébat k falešnému pocitu, že vše skončilo. Opak je pravdou! Na pozadí tohoto “klidu” vláda připravuje zákony, které nás drasticky připraví o poslední kousky naší křehké svobody. S blížícími se volbami se proto obracíme na každého, kdo cítí, že může jakýmkoliv způsobem pomoci tento stav změnit!

Jaké prostředky, nástroje a možnosti pro návrat normálního života máme? Jsme připraveni převzít zodpovědnost. Uděláme takové kroky, které nás nepoškodí a povedou ven z této krize, i přes komplikovanost celé situace.

V jakém stavu je náš stát dnes? Vládě chybí vize – třeba jen střednědobé budoucnosti, chybí jakýkoli plán, chybí peníze, chybí schopní lidé.

S čím jdeme do výzvy otevřít Česko normálnímu světu? Co můžeme nabídnout? 

Vize

Zachovat otevřený svět a svobodu jednotlivce. Uvědomnění, že svoboda znamená zodpovědnost jednotlivce. Budeme konzultovat všechny kroky napříč odborným spektrem ve všech aspektech fungování státu (zdraví, finance, sociální oblast). Nikdy nebudeme rozdělovat občany podle jejich svobodného zdravotního rozhodnutí (dobrovolnost očkování). Zastavíme navyšování dluhu i za cenu nepopulárních opatření, protože to je jediná cesta, jak zachránit funkční stát.

Plán

Pro nadcházející období připravíme plán vycházející se zkušeností  zemí, které nejlépe prošly pandemií (Švédsko, Norsko…). Chytří lidé neopakují chyby druhých a učí se z nich. Česko je „naše dítě“ a naší odpovědností je dát do jeho záchrany vše!

Peníze

Musíme nejprve zastavit utrácení nehorázných výdajů za nesmyslná vládní opatření, nefunkční testování a hloupé postupy, kterých jsme byli v čase pandemie svědky. Zeštíhlíme státní správu, aby se daly volné pracovní síly využít v ekonomice. Vyjednáme nejlepší možné podmínky 

s těmi, kterým dlužíme. Nebojíme se říct, že budeme první vládou přistupující i k  nepopulárním finančním opatřením (nutnost navýšení příjmů a omezení výdajů). Bez nich není záchrana státu možná. Jsme realisté. Neslibujeme dokonalý blahobyt. Slibujeme záchranu toho, co zachránit jde a pro začátek pevnou půdu pod nohama.

Schopní lidé 

Jsme hnutí tvořené hlavně podnikateli a živnostníky z různorodých oborů (odmítáme nálepku „hospodští“). Tato vláda nás sice bezprecedentně poškodila, ale právě vstáváme  “jako Fénix z popela”  a díky své pracovitosti a správným krokům stavíme vše znovu. Máme sílu a houževnatost. Máme odvahu dělat správné kroky s maximální odpovědností. Máme psychickou odolnost i chuť „vzkřísit“ náš stát a uchránit ho od populismu a rozkrádání.

Budeme se o náš stát starat jako o naše děti. S pokorou, respektem k individualitě, pochopením a jasným směrováním ke správnému růstu, vzdělání, k soběstačnosti a  zodpovědnosti vůči sobě a druhým. 

Pochopili jsme, že pro schopné managery, podnikatele a živnostníky, je snadné se stát dobrými politiky. Opačně to však bohužel nejde. Většině politiků chybí zdravý rozum, krizové řízení, manažerské schopnosti, odpovědnost za výsledek a morálka. 

Dejte proto nyní svůj hlas normálnímu životu. Vaším hlasem mohou být činy a  finance.. 

Přidejte se k nám a aktivně se zapojte, nebo nás podpořte financemi či prostřednictvím šíření osvěty, ať už přes Facebook, tisk letáků, oslovování lidí, atd.

Následující čtyři roky budou léty dřiny, odříkání a tvrdé práce. Nasměrujme proto všechny své síly k normálnímu životu! 

Pojďte do toho s námi. Zvládneme to společně!

Jakub Olbert – předseda hnutí OTEVŘEME ČESKO

Transparentní účet zde…

Výzva v PDF pro přeposílání sympatizantům a členům hnutí pro přeposílání mailem: