Hnutí Otevřeme Česko se dlouhodobě snaží o život bez podmínek.

S velkou pozorností sledujeme dění ve školství. Pro nás je podmiňování přístupu ke vzdělávání nepřípustné. V současné době neexistuje reálný důvod pro uzavření škol ani pro podmiňování přístupu ke vzdělávání. Za poslední rok nebyly naplněny ani zákonné podmínky pro vyhlášení epidemie.

Nepřipustíme zdravotní zákroky na dětech v rámci školy. 

Nesouhlasíme s tlakem na rodiče dětí. Škola není místem pro provádění zdravotních zákroků a ředitelé nemají pravomoc odpírat dětem vzdělávání na základě nařízení vlády.

Je jasné, že do školy patří děti zdravé. O tom, zda je dítě zdravé či dokonce infekční, rozhoduje maximálně praktický lékař. Nikoliv test, který nemá vypovídací hodnotu.

Přejeme všem rodičům, aby pro své děti získali maximum svobody a bezpečí. V odkazech v této sekci naleznete informace, které Vám mohou pomoci se v komplikované situaci ve školství zorientovat a nalézt nejlepší řešení právě pro Vás.

Vlastní rozhodování, převzetí vlastní zodpovědnosti za sebe a svoje děti – to jsou hodnoty, které žijeme a které budeme v naší práci pro Vás vytrvale prosazovat.

Hana Dynková, Otevřeme Česko