Domů » Kontakty » Mgr. Jiří Pokorný

Mgr. Jiří Pokorný

Jiří Pokorný

Jiří Pokorný se narodil v Novém Městě na Moravě roku 1962. Po absolvování SPŠ geologické v Příbrami a ukončení vojenské služby vystudoval kulturologii a sociologii na FF UK Praha.

Do revoluce vystřídal řadu zaměstnání, především v geologii. Od roku 1990 podniká, převážně v cestovním ruchu a gastronomii. V roce 2014 odjel do Velké Británie, kde si vyzkoušel práci kuchaře a nabyl cenné zkušenosti z gastronomie. V prosinci 2017 a lednu 2018 putoval sám jihem USA a o této cestě napsal cestopis „Od Atlantiku k Pacifiku“. Vyjde v květnu letošního roku. Po návratu do vlasti v roce 2019 napsal knihu My to dokážeme, v níž vypráví o životě (nejen) v naší vlasti v posledních 50 letech.

Podniká od revoluce, a proto mu bylo blízké hnutí Chcípl PES, jež se postavilo na obranu živnostníků a malých podnikatelů, které vlády naší vlasti (již několik let) systematicky likvidují. V současnosti pracuje ve vedení hnutí PES v Libereckém kraji.

Více jak 25 let se věnoval neziskové činnosti, zprvu v ochraně životního prostředí, později organizoval pobyty pro děti a mládež. Ve volném čase rád cestuje a sportuje.

Největší radostí mě naplňuje čas strávený s tříletým vnukem. Děti, to je budoucnost nás všech, naší vlasti a Jirka udělá vše pro jejich ochranu.

Kontakt: pokorny@hnutipes.cz