Domů » Kontakty » Roman Komeda

Roman Komeda

Roman Komeda

Narodil se v Litoměřicích odkud se přestěhoval v roce 1989 do Královéhradeckého kraje, kde žije s rodinou ve Dvoře Králové nad Labem. Své studium zakončil maturitou v roce 1990 v Praze v oboru chovatel cizokrajných zvířat. Absolvoval ZVS v Šlapánově u Havlíčkova Brodu ve funkci psovoda, poté začal pracovat jako vedoucí ošetřovatel v ZOO Liberec.

V roce 1997 odcestoval do USA, kde  cestoval po ZOO a poznával faunu Floridy. Po návratu ze Spojených států začal pracovat jako referent propagace a vzdělávání v ZOO Dvůr Králové n/L. V roce 2005 patřil ke kmenovým zaměstnancům nově vybudovaného Hornbachu v Hradci Králové. V letech 2007-2017 vedl o.s. SAFARI ARCHA 2007, které bojovalo za záchranu ZOO Dvůr Králové a.s.

Pracoval také jako vedoucí chovatelského kroužku při DDM. V ZŠ Schultzové sady byl místopředsedou unie rodičů a přátel školy, organizoval přednášky se zvířaty v MŠ, ZŠ, středních školách, domovech dětí či seniorů. V roce 2013 vstoupil do aktivní zálohy AČR. Je držitelem bronzového kříže za darování krve. Od roku 2017 pracuje v hospitálu Kuks.

V soukromém životě se věnuje rodině a svým koníčkům, ke kterým patří chov zvířat, cestování, alternativní medicína, kultura. Ctí boj za pravdu, svobodu a spravedlnost. Je to občan, kterému nikdy nebylo lhostejné, co se děje v jeho městě či zemi. K jeho životním mottům patří : „Nikdy boj za pravdu a svobodu nevzdat, nikdy zlu neustoupit“. 

S hnutím PES spolupracuje od začátku roku 2021, kdy si uvědomil, že s rokem 2020 bohužel přišla do naší země nová totalita – tzv. „covidismus“. Tak neskutečný zásah do osobních svobod, lidského zdraví a podnikání by neměl nechat nikoho nečinným. Aktivní obrana svobodného občana, lidského zdraví a podnikání je největší hodnotou, za kterou bojují všichni členové hnutí.

Kontakt: 602 510 667, komeda@hnutipes.cz