Domů » Linka svobody

Linka svobody

Linka svobody je od 1.5.2022 dočasně pozastavena

Děkujeme všem zúčastněným za zapojení do projektu Linky svobody. Velmi si vážíme každého, kdo se v uplynulém období do projektu zapojil dobrovolně, nezištně a s cílem pomoci ostatním. Za celou dobu našeho působení jsme dohromady pomohli mnoha lidem v nouzi, plno lidí povzbudili v jejich těžkých chvílích a hlavně jim také dodali naději. To vše je velmi cenné a ze srdce za to děkujeme.

Momentální situace v naší zemi podle všeho vytváří u většinové společnosti dojem, že covidová šikana a totalitní praktiky ustupují. Lidé si možná chtějí po dvou letech teroru odpočinout a rádi se uchýlí k pocitu bezproblémového světa. My na Lince svobody situaci vidíme jinak a obáváme se, že nejpozději po volbách přijde mnohem náročnější období, než kterým jsme si za poslední dobu prošli. Rádi se budeme mýlit, ale pokud ne, jsme připraveni tu být pro veřejnost a pomáhat lidem na Lince svobody. Celý náš tým včetně právních poradců tu bude pro ostatní, pokud bude potřeba.

Nyní ale vzhledem k náladě ve společnosti nastala doba na uspání linky. Ke dnešnímu dni 1.5.2022 tedy pozastavujeme Linku svobody a ponecháme jí připravenou pro případ potřeby.

Můžete se však s námi i nadále propojit přes následující kontakty:
linkasvobody@hnutipes.cz
Tel: 732 162 283
V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit.

Přejeme Vám všem jen to dobré a život ve svobodné zemi.
Tým Linky svobody

Informace o Lince svobody

V jaké oblasti můžeme poradit

PRÁVOŠKOLSTVÍZDRAVOTNICTVÍ
jsem zákazníkjsem studentjsem pacient
jsem zaměstnanecjsem rodičjsem zdravotník
jsem podnikateljsem školský pracovník
jsem hasič, policista, voják

Proč to děláme?

Lidé čím dál více volají o pomoc, začínají se bát o své zaměstnání, o svou existenci, začínají propadat panice. Vláda a Parlament ČR dlouhodobě devastují své občany a vydávají nesmyslná a diskriminující nařízení. Spojili jsme se proto dohromady s ostatními dobrovolníky, kteří ctí ústavu České republiky a demokracii a v prosinci 2021 jsme spustili toto ojedinělé informační centrum, které nezištně slouží veřejnosti za účelem podpory a poskytnutí naděje v této nelehké době. Denně se na nás obracejí lidé, kteří musejí čelit absurditám této doby a kteří potřebují poradit, případně povzbudit a propojit s podobně smýšlejícími lidmi. Přesně pro takové případy jsme tu my na Lince svobody, kde spolupracujeme s poradci z oblasti školství, práva, zdravotnictví a psychické podpory.

Jsme tu pro Vás!

Linku svobody jsme spustili na začátku prosince 2021. Prozatím jsme na lince veřejnosti k dispozici každý všední den od 18:00 do 21:00 hodin.

Jak fungujeme

Veškerá naše pomoc v této záležitosti je pro nás všechny dobrovolná, nezištná a také tedy neplacená. My z Hnutí PES a všichni zúčastnění to vnímáme srdcem jako něco samozřejmého, protože nemůžeme jen nečinně sedět se založenýma rukama a čekat, až přijdeme o veškerá práva, svobody a důstojnost. Děláme to nejen pro sebe, ale také pro naše děti.

Chcete se k nám přidat?

Kvůli velkému zájmu veřejnosti o pomoc na Lince svobody momentálně rozšiřujeme tým dobrovolných operátorů a odborných poradců, kteří jsou ochotní se do tohoto projektu zapojit a nabídnout veřejnosti svou pomoc, čas a energii. Potřebujeme posílit naše týmy o odborníky na zaměstnanecké a školské právo, lékaře, psychology a telefonní asistentky. 

Chcete se k nám připojit a pomáhat na Lince svobody? Registrujte se prostřednictvím tohoto formuláře.

Podpořit nás můžete také přispěním na náklady Linky svobody – jakékoukoliv částku můžete zaslat na náš transparentní účet.


Naši andělé na Lince Svobody

Mgr. Ivana Nová – dobrovolný právník

Mgr. Ivana Nová je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (2006). Během studia strávila několik měsíců na College of Law v Houstonu, kde se věnovala komparaci práva v oblasti územní ochrany životního prostředí v ČR a USA. Během doktorského studia v rámci grantu navštívila Boston University School of Law, kde se věnovala právu životního prostředí v oblasti ochrany před zdroji ohrožení v USA. Samozřejmě si lze její kancelář najmout i na soukromé právní záležitosti. http://www.aksoh.cz

Postupně vám budeme představovat další anděly z Linky svobody, kteří vám pomáhají v boji proti praktikám české vlády.


Děkujeme Vám a přejeme všem hodně sil, odvahy a víry v dobro v této nelehké době.

linkasvobody@hnutipes.cz