Domů » Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi

Kdo Vás financuje?

Lidé. Veškeré dary najdete na našem transparentním účtu. Nemáme žádného hlavního ani většinového sponzora. Naše finanční prostředky se skládají z mnoha menších příspěvků obyčejných lidí a malých firem.

Jak se díváte na válku v Ukrajině?

Každá válka je katastrofa a největší tragédií je vždy pro obyčejné lidi. Vstup jednoho státu na území druhého s pomocí zbraní je invaze. Důvod této války vidíme v selhání největších politiků světa a světových organizací. Žádný populismus, posílání zbraní nebo pálení či vyvěšování vlajek tento konflikt nevyřeší. Jedinou cestou je jednání všech zúčastněných stran, vůle ke kompromisu a rychlá pomoc zasaženým oblastem a lidem.

Dostali jste pokuty za svoje rebelování v restauracích?

Ne, naše rebelie vycházela z právního základu. Zákony i Ústava ČR byly a jsou na naší straně. Proto jsme žádné pokuty nedostali.

Půjdete do dalších voleb?

Ano, do komunálních voleb půjdeme jen v některých městech a obcích. Do senátních voleb připravujeme projekt „Vozová hradba 27 senátorů“. Cílem je vybrat 27 občanů, kteří se během dvou let útlaku nepodvolili a nejenom že stáli proti bezpráví, ale i pomáhali ostatním lidem. Tento charakter člověka je pro další svobodnou budoucnost naší země nezbytný právě v Senátu.

Budete se v komunálních volbách spojovat? A s kým?

Budeme se spojovat s lidmi, kterým věříme a kteří mají na pravdu, právo a svobodu stejný názor jako my. Jde nám zejména o změnu v přístupu k odpovědnosti a vůli řešit problémy dané oblasti. Každé město, obec budeme řešit individuálně.

Bude Jakub Olbert kandidovat na prezidenta?

Ano, bude. V současné době nám chybí okolo 10 tis. podpisů.

Proč jste zveřejnili adresy poslanců?

Zveřejnili jsme adresy z obchodního rejstříku. Jsou to provozovny jejich živností. K adresám jsme nepřipojili žádná jména. Cílem bylo, aby lidé, kteří nemohli narychlo jet protestovat do Prahy proti novele pandemického zákona, projevili svůj nesouhlas na těchto adresách. Po zveřejnění došlo k hysterii ve sněmovně a Vít Rakušan rozjel policejní manévry. Nakonec na všech adresách došlo ke dvěma situacím. Jeden kluk napsal křídou na silnici hanlivý nápis a jedna šedesátiletá paní zazvonila u domu jednoho poslance s dotazem, kde se to koná.

Proč jste vozili šibenice na demonstrace?

Šibenice jsme použili pouze jednou, a to při protestu proti novele pandemického zákona. Na každé šibenici byl nápis „Pandemický zákon“ a na každém provazu visel pytel s nápisy – naše svobody, vzdělání, zdraví, podnikání, apod. Šlo o vyjádření, jak může tato novela zasáhnout do našich životů.

Jste pro demisi vlády?

Ano, jednoznačně. Vláda se nepoučila z chyb vlády předchozí a pokračovala v porušování právního řádu, což opět potvrdil Nejvyšší správní soud. Hlavním důvodem je však neschopnost jednotlivých ministrů i vlády jako celku. Ekonomické problémy řeší povrchně až s dětskou naivitou (zrušení EET). Nejedná s odborníky a hledí zejména na svůj mediální obraz. Vrchol diletantství je v populistickém přístupu ke konfliktu na Ukrajině. Vláda svými výroky nejenže porušuje zákon, ale rozděluje společnost a zejména zatahuje nezodpovědně naší zemi do možné války. A proto musí odstoupit.