Domů » PES mezi Vámi

PES mezi Vámi


Český národ zažil za poslední dva roky mnoho útlaku, diskriminace, ponižování i vydírání. Byli jsme svědky bezohledného lámání našich práv a svobod, které nám zaručuje ústava. Jako národ jsme celou dobu přestáli a dnes chceme hlavně zapomenout. Mnoho jednotlivců však takové štěstí nemělo a zůstali  zlomení chudobou, duchem nebo fyzickým zdravím.

Nástup totalitních praktik nás zaskočil. Nebyli jsme připraveni. Bránili jsme se každý po svém a báli jsme se. Hlavní příčinou tak dlouhé devastace právního systému byla absence naší jednoty. Jednoty lidí, kteří mají na prvním místě osobní svobodu.

Již kníže Svatopluk I. ukázal svým synům sílu třech prutů a zranitelnost každého z nich. Řekl jim: „Zůstanete-li svorni a  v  lásce, nerozlučitelní, nepřátelé vás nebudou moci porazit a  podřídit. Povstane-li mezi vámi svár a řevnivost a  rozdělíte-li se ve tři vlády, nepodléhajíce prvému bratrovi, zahubíte se navzájem a  sousedními nepřáteli budete zcela zničeni!“

Čeká nás velmi složité období podzimu, a proto je nyní náš hlavní úkol pořádat kulturní i sportovní akce po celé zemi. Mluvit s lidmi, jezdit za nimi, klást a odpovídat na otázky, poznat se a zejména se spojit. Nabízíme vám naši podporu, pomoc organizační, finanční i morální. Jsme tu proto, abychom našli v nás všech odvahu vzít budoucnost do svých rukou.

Těšíme se na vás! Jakub a tým Hnutí PES