Domů » Volby » Jižní Město (Praha 11)

Jižní Město (Praha 11)

Volební program pro Jižní Město

Povedlo se spojit síly a vytvořili jsme kandidátku pro Jižní Město s názvem Koalice pro důstojný život na Jižním Městě. Koaliční hnutí ve složení SPD, Hnutí PES, Trikolora, Svobodní a nezávislí kandidáti jdou s tímto programem do komunálních voleb na Jižním Městě:

1. Společně s poslanci SPD vytvoříme tlak na dodavatele energií, abychom získali co nejnižší ceny a udrželi tak kvalitní a důstojné prostředí pro obyvatele na Jižním Městě.

2. Bytovým družstvům a SVJ budeme aktivně pomáhat k získání dotací na alternativní zdroje energií např. na tepelná čerpadla.

3. Obnovíme program Jižní́ Město – Město pro život, který pomůže bytovým družstvům a SVJ rychle řešit problémy a napravovat nedostatky v okolí́ jejich domů .

4. Zajistíme dostupnou adresnou sociální politiku pro seniory s terénními sociálními službami, které udrží seniory co nejdéle v jejich přirozeném prostředí – u nich doma.

5. Zajistíme dostatek finančních zdrojů pro další rozvoj škol na Jižním Městě včetně nových míst pro naše občany.

6. Budovu Sandry postupně zrekonstruujeme a prodáme po jednotlivých bytech občanům Jižního Města, kteří tu mají minimálně 10let trvalé bydliště. Umožníme citlivou výstavbu nových družstevních bytů.

7. Významně podpoříme a vytvoříme tzv. městskou tržnici, kde Vám budou moci naši výrobci a zemědělci nabízet své produkty bez vlivu marží nadnárodních korporací.

8. Nadále budeme podporovat sport a kulturu na Jižním Městě, musíme naše děti opět nadchnout pro sportování.

9. Vyřešíme situaci kolem Arény ledových sportů na Jižním Městě

10. Provedeme hloubkové audity v městských firmách, školách a dalších organizacích pobírajících dotace nebo podporu od MČ Prahy 11

11. Zajistíme bezpečné a čisté ulice a parky na Jižním Městě, snížíme daň z nemovitostí na úroveň roku 2020 a budeme iniciovat snížení poplatku za svoz komunálního odpadu na úroveň 2020.

Jiří Janeček