Domů » Volby » Nová Role – Pro náš domov

Nová Role – Pro náš domov

Dostal jsem otázku, zda volby mohou něco změnit a zdali má smysl jít k volbám? Problematiku drahoty a energií to taky nezmění.

Já říkám, že tomu je právě naopak. Tyto volby mohou mnohé změnit a stát se tak ukazatelem v referendu o vládě. Vždy má jít smysl volit a nenechávat se odradit. Volby jsou jediným okamžikem, kdy mohou občané jasně vyjádřit svou spokojenost nebo nespokojenost se současným stavem. Není totiž důležité hodnotit nereálné sliby na lepší budoucnost, ale v prvé řadě se podívat na věci minulé a současnost. Jednoduše, protože minulost se ráda opakuje a stále se točíme v kruhu.

Problematika zdražování a s ní spojená energetická krize není pouze vládním tématem, přesně naopak. V první linii, kdo se potýká s inflací a problémy s energetikou, jsme my občané. Veškeré problémy, které vznikající díky neschopnosti vlády v první řadě řeší občané měst a obcí, nikoli ministři. Města a obce musí vyvíjet tlak na vládu, protože zde očividně chybí zpětná vazba. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, proč jsme jednou z několika málo zemí Evropy, kde vláda žádnou pomoc lidem neposkytla.

Místní úřady jsou také prvním záchytným bodem pomoci pro občany a mohou žádat přímou pomoc od kraje nebo státu. Místní úřady také musí umět pomoci občanům s žádostmi, poskytnout jim veškeré informace a postarat se o potřebné v případě krize. Toto je totiž primární účel územní samosprávy.

Proto žádám všechny občany, aby šli k volbám a volili podle zdravého rozumu a srdce.

Mgr. Jiří Froněk

Další informace najdete na adrese: http://facebook.com/pronasdomov