Domů » Volby » „Vozová hradba 27 senátorů“ pro senátní volby 2022

„Vozová hradba 27 senátorů“ pro senátní volby 2022

Na podzim roku 2022 proběhne volba 27 členů Senátu Parlamentu České republiky, čímž dojde k obnově jeho jedné třetiny. V minulosti volba senátorů proběhla vždy společně s komunálními volbami. V tomto roce očekáváme stejný postup.

Senát má sloužit jako tzv. pojistka demokracie a proto Hnutí PES plní svůj veřejný příslib vyslovený na demonstraci proti přijetí pandemického zákona dne 18.02.2022 v Praze. A to tak, že nominuje všech 27 kandidátů na senátory, pod názvem „VOZOVÁ HRADBA 27 SENÁTORŮ“, jejímž základním úkolem je prostřednictvím celého Senátu aktivně hájit základy právního státu a všechny svobody definované zákonem č. 1/1993 Sb., tedy Ústavou České republiky.

Hnutí PES bude nominovat takové osobnosti, které v minulých dvou letech, tedy v době nesvobody nemlčely a aktivně přispívaly k udržení práv a svobod nás všech. Osobnosti, které používají kritické myšlení pro ověření dostupných informací a bezmyšlenkovitě nepřijímají dogmata a rozhodnutí sekretariátů.

Cílem je zajistit důstojnou budoucnost našich dětí, aktivní obranu práva, renovaci ekonomiky a obhajobu svobody i svébytnosti našeho slovanského (česko/moravsko/slezského) národa.

A právě proto nominujeme 27 odvážných, kteří vystoupí z anonymity a starý Senát obrodí.

Stane se to i díky Vaší odvaze, a to právě  jejich volbou do Senátu, jako novým společným začátkem.